logo

reklam
11 Şubat 2018

Şalvar Güreşi Dünya Kupası Kahramanmaraş'ta yapıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) – Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez Kahramanmaraş'ta düzenlenen Şalvar Güreşi Dünya Kupası Turnuvası'nda Türkiye birinci oldu.

Batıpark Spor Kompleksinde Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu iş birliğinde düzenlenen turnuvaya 32 ülkeden 300 sporcu katıldı.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı, böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptığından dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm şehir halkına teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise 98 yıl önce yazılan kahramanlık destanıyla gurur duyduklarını söyledi.

Erkoç, şampiyonanın düzenlenmesinde kendilerine destek olan Etnospor Başkanı Bilal Erdoğan ile ekibi ve diğer ilgililere teşekkür etti.

Gün boyu devam eden mücadelelerin sonunda dereceye giren güreşçilere madalya ve ödülleri, takımlara da kupaları takdim edildi.

Müsabakaların sonunda Türkiye'yi temsil eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi güreş takımı 60 puanla birinci, 31 puanla Çeçenistan ikinci, 30'ar puanla da İran ve Gürcistan üçüncü oldu.

Etiketler: » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.